Wyszukiwanie pliku w Project

Programowanie w Unity.

Wyszukiwanie pliku w Project

Postprzez Ether_141 » 27 Paź 2018, 17:18

Witam. Czy istnieje jakaś metoda na wyszukiwanie pliku w Project po nazwie? Tak jak można na scenie znaleźć obiekt przez GameObject.Find(s), czy jest coś takiego aby znaleźć plik w głównym folderze projektu? Użyłem AssetDatabase.FindAsset i wszystko działa, ale niestety tylko w samym edytorze, bo kiedy próbuję budować grę, to wywala mi błędy o tym że AssetDatabase (jako, że jest zawarte w UnityEditor), może być używane tylko w samym edytorze, a w buildzie nie. W jaki sposób sobie z tym poradzić? Myślałem nad ręcznym wrzucaniu prefabów do tablicy i później szukania odpowiedniego pliku po nazwie pętlą w tej tablicy, ale to strasznie dużo roboty, kiedy przedmiotów bedzie np. 200, może jest jakaś inna metoda?

Ogólnie, potrzebuję tego do stworzenia polecenia do dodawania przedmiotów do ekwipunku. Mam konsole poleceń. Mam folder z przedmiotami do ekwipunku i w nim prefaby przedmiotów. Po wpisaniu polecenia z nazwą przedmiotu, skrypt ma odnaleźć w folderze ten prefab i wrzucić go do zmiennej. Liczę na pomoc :)
Awatar użytkownika
Ether_141

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Wyszukiwanie pliku w Project

Postprzez Temperufka » 27 Paź 2018, 17:45

Siemka :D
Assety umieszczone w Folderze Resources biorą udział w buildzie i spokojnie możesz się do nich odwołać poza edytorem, myślę że to powinno rozwiązać Twój problem. Tylko nie zamieszczaj zbędnych rzeczy w tym folderze, ponieważ niepotrzebnie wzrośnie waga apk.

https://docs.unity3d.com/ScriptReference/Resources.html
Temperufka

Postprzez Ether_141 » 27 Paź 2018, 17:56

Bardzo dziękuje ;)
Awatar użytkownika
Ether_141

Postprzez Hostur » 29 Paź 2018, 09:04

Powinieneś korzystać z addressables.
Lub asset bundli jeśli korzystasz ze starszych wersji unity.

Addressables ma jeszcze trochę bugów ale zakładam że je poprawią zanim wydasz swoją grę.
Hostur

Postprzez Ether_141 » 29 Paź 2018, 13:37

Znam to, ale właśnie ze względu na to że wprowadzili to niedawno i można natknąć się na bugi, poszedłem w strone tego Asset.Database. Ogarnąłem sobie już wszystko z Resources i wszystko działa prawidłowo. W przyszłości może zainteresuje się tym głębiej ;)
Awatar użytkownika
Ether_141

Wróć do Skrypty

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 11 gości