Problem z działaniem Unity

Ogólne pytania na temat Unity3D

Problem z działaniem Unity

Postprzez Prezi666 » 12 Lut 2019, 22:03

Cześć! Postanowiłem spróbować swoich sił z pisaniem prostych skryptów przy użyciu Unity. Niestety problem pojawił się już na samym początku :D Otóż Unity nie działa mi poprawnie. A prawdę mówiąc nie działa mi wogóle. Nie mogę wybrać niczego w panelu Hierarchy, działa natomiast małe menu z którego mogę się dostać do ekranów Scene, Game oraz Asset Store. Ten ostatni również działa prawidłowo i mogę w nim spokojnie przemieszczać się w sklepie. W panelu Project sytuacja wygląda podobnie, nie mogę niczego zaznaczyć, przenieść itp. Obracanie widoku w panelu Scene nie działa, dopiero gdy uruchamiam unity ponownie widzę "zmianę konta widzenia" jaką poczyniłem w poprzedniej sesji. No krótko mówiąc nie działa mi nic. Niczego nie mogę zaznaczyć ani niczego zmienić, prócz przełączania się między sceną a asset store oraz górne menu "File, Edit, Asset" i tak dalej. Wydaje mi się że może to być problem z wydajnością, jednak informacje jakie znalazłem w internecie tego nie potwierdzają i Unity powinno na tym starym złomku działać. Laptop to Dell Inspiron 5110. Procesor i3 2330M, karta graficzna AMD Radeon 6470M, 6GB ramu, miejsca na dysku w opór. Jedyne co mi jeszcze przychodzi do głowy to błędne sterowniki do karty graficznej. Ciężko w tym laptopie zawsze było ze sterownikami po re instalacji systemu. System to Windows 7 Ultimate 64 bit Sp1 Polska wersja językowa. Pomóżcie proszę, nie dysponuję chwilowo niczym lepszym a mam wielką ochotę spróbować się z tym środowiskiem. Pozdrawiam.

EDIT:
Problem wydaje się być natury softu. Przed chwilą odkryłem że gdy rozpoczynam pobieranie w operze gaśnie mi ekran na czarno i muszę zmienić kartę by włączył się na nowo. Proszę pomóżcie :?

Edit 2:
Problem rozwiązany. Problemem okazały się sterowniki do karty graficznej. Nie wiem dlaczego takie programy jak slim drive czy drive booster czytały moją kartę graficzną jako ATI Radeon 6470M. Po dłuższym grzebaniu na stronie dell'a okazało się że w moim laptopie jest zainstalowana karta AMD Radeon HD 7450M. Po zainstalowaniu odpowiednich sterowników problem ustąpił.

Więc jeżeli ktoś będzie miał kiedyś podobny problem, polecam zacząć od sprawdzenia sprzętu ;) Temat do zamknięcia.
Pozdrawiam.
Prezi666

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Wróć do Wsparcie Unity

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość