Polityka prywatności i RODO

Ogólne pytania na temat Unity3D

Polityka prywatności i RODO

Postprzez Andrew202 » 27 Gru 2018, 01:37

Witam.

Niedługo zamierzam wydać pierwszą gre na Androida, i dlatego też zacząłem troche szperać w internecie jak to wygląda, zostałem niemile zaskoczony. Podobno wszystkie aplikacje muszą mieć własną polityke prywatności, jezeli chcemy uzywac reklam to gracz musi mieć do wyboru czy chce reklamy spersonalizowane. Musi mieć możliwość usunięcia i zmodyfikowania swoich danych(tego kompletnie nie rozumiem). Jestem studentem, firmy nie posiadam, a z gry raczej nawet na piwo nie zarobie, ale chce spróbować wydać pierwszą apke bo to zawsze jakieś doświadczenie, tylko mnie to wszystko zniechęciło. Jak sobie radzicie z wymienionymi rzeczami? Widziałem bodajże że niektórzy twórcy w polityce prywatnosci podają link do polityki Unity https://unity3d.com/legal/privacy-policy ale nie wiem czy to aby dobra praktyka. Też za bardzo nie chce mi sie zakładać strony tylko po to żeby umieścić tam kawałek tekstu. Może zespół unity nam to jakos ułatwia jakimis assetami? Jeżeli nie planuje dodawać żadnych facebookowych pluginów ani żadnego zakładania konta, jedyne zbieranie informacji będzie bodajże przez unity ads i analytics to musze dać użytkownikowi jakaś możliwość modyfikacji i usunięcia danych? Kompletnie jestem zagubiony.
Andrew202

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Polityka prywatności i RODO

Postprzez EvilArev » 27 Gru 2018, 09:30

Powiedzmy sobie szczerze, że szanse na spektakularny sukces twojej pierwszej gry są naprawdę skromne, o ile nie będzie ona wręcz genialna i będziesz miał szczęście, że ktoś to zauważy lub - wpompujesz mnóstwo kasy w pozyskaniu graczy. W typowym przypadku twoja darmowa gra może zostać pobrana np. 1000 razy, z czego dziennie zagra w nią 15 osób przez jakiś tam okres. Taki ruch nie wygeneruje kasy, za którą będziesz mógł chociaż zabrać znajomych na piwo. Może więc zrezygnować z reklam i nie robić sobie i graczom kłopotu?
Ogólnie rzecz biorąc, RODO jest na tyle nową sprawą, że jeszcze nawet prawnicy nie są w stanie udzielać jednoznacznych i wyczerpujących odpowiedzi nawet na typowe pytania. Dobrym podejściem jest zabezpieczenie się przed wszelkimi możliwymi problemami (lub unikanie ich, jeśli to możliwe).
EvilArev

Postprzez Andrew202 » 27 Gru 2018, 11:05

EvilArev napisał(a):Powiedzmy sobie szczerze, że szanse na spektakularny sukces twojej pierwszej gry są naprawdę skromne, o ile nie będzie ona wręcz genialna i będziesz miał szczęście, że ktoś to zauważy lub - wpompujesz mnóstwo kasy w pozyskaniu graczy. W typowym przypadku twoja darmowa gra może zostać pobrana np. 1000 razy, z czego dziennie zagra w nią 15 osób przez jakiś tam okres. Taki ruch nie wygeneruje kasy, za którą będziesz mógł chociaż zabrać znajomych na piwo. Może więc zrezygnować z reklam i nie robić sobie i graczom kłopotu?
Ogólnie rzecz biorąc, RODO jest na tyle nową sprawą, że jeszcze nawet prawnicy nie są w stanie udzielać jednoznacznych i wyczerpujących odpowiedzi nawet na typowe pytania. Dobrym podejściem jest zabezpieczenie się przed wszelkimi możliwymi problemami (lub unikanie ich, jeśli to możliwe).

Ztego co wiem to reklamy nie mają tutaj większego znaczenia. Polityke prywatności i tak pewnie bym musiał zamieścić z tego co czytałem.
Andrew202

Postprzez EvilArev » 27 Gru 2018, 20:26

Jeżeli nie zbierasz żadnych danych, ani nie użyjesz żadnego pluginu, który takie dane zbiera, to nie musisz niczego zamieszczać.
EvilArev

Wróć do Wsparcie Unity

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości