Pomoc w robieniu postaci - pytanie

Ogólne pytania na temat Unity3D

Pomoc w robieniu postaci - pytanie

Postprzez asklocki3 » 01 Mar 2014, 16:42

Witam!
Zrobiłem w blenderze takie cuś jak w poradniku na tej stronie: viewtopic.php?f=29&t=888
Mam już model 3d tego "gościa" ale mam pytanie: w jakim programie dodać więcej szczegółów. dodać oczy, włosy jakąś zbroję, buty ogólnie wdzianko żeby nie był taki pusty?

Pozdrawiam i proszę o pomoc :)

Edit:
twarz tworzęw scultripst alpha 6 ale pozostaje sprawa reszty ciała
asklocki3

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Pomoc w robieniu postaci - pytanie

Postprzez Sawik » 02 Mar 2014, 14:44

Chodzi Ci o sculpt?
Jedną z funkcjonalności Blendera jest sculpting.
MudBox, produkt Autodesku, więc wiadomo, swoją cenę ma.
ZBrush - Wiodący na rynku, sporo tutoriali, płatny.
Sculptrisa znasz, resztę ciała też powinieneś dać radę zrobić w nim, aczkolwiek nie bawiłem się nim za długo.
Sawik

Miejscowość: Bradford

Postprzez asklocki3 » 03 Mar 2014, 08:17

Mam jeszcze jedno pytanie - mam zrobiony już szkielet swojego łuku do gry i dodane kości, ale jak zrobić teraz żeby się poruszał razem z rękami? (ręce też mam) nie mogę znaleźć nigdzie poradnika, gdzie dodać szkielet do rąk i zrobić animacje po polsku :( mógłby ktoś zarzucić linka do yt albo to łatwo wytłumaczyć?

co do tematu:
:Stworzyłem już głowę do mojej postaci w sculptris i łatwo się w tym robi :) to jest jak rzeźbienie w kawałku gliny a to często mi się zdarza :)
asklocki3

Postprzez asklocki3 » 03 Mar 2014, 18:54

Witam jeszcze raz ponownie :D
Czy pomógłby mi ktoś coś zrobić w blenderze?
Zrobiłem ręce i łuk, są dodane szkielety i kości ale nie umiem tego scalić - żeby zacisnąć dłonie na łuku i żeby już nie dało się rozdzielić (przygotowanie do animowania)
Gdyby ktoś mógł pomóc to podam pliki na gg albo skype.

Pozdrawiam i dziękuję z góry komuś kto zechce pomóc.
asklocki3

Postprzez Sawik » 04 Mar 2014, 04:46

asklocki3 napisał(a):to jest jak rzeźbienie w kawałku gliny a to często mi się zdarza :)

"Sculpt" z angielskiego oznacza "rzeźbienie" ;)

Odnośnie problemu z animacjami.
Po pierwsze, weight painting, żeby przypisać która kość porusza którymi vertexami. Potem, wykonaj osobne animacje dla łuku i człowieka, po czym ustaw w kodzie, że gdy postać wykonuje daną animację, tak samo robi i łuk.

Odnośnie tutoriali po polsku - będzie problem. Na polskiej scenie jest krucho z takimi rzeczami, nawet po płatnej stronie ów sceny. Polecam PKB (Polski Kurs Blendera) bardzo możliwe że jest tam coś o tym, jednak nic nie gwarantuję, jestem w dużej mierze samoukiem.
Zachęcam do oglądania i czytania tutoriali po angielsku, tych na szczęście jest znacznie więcej, a podciągnięcie angielskiego, przyda się tak czy inaczej.
Sawik

Miejscowość: Bradford

Postprzez asklocki3 » 04 Mar 2014, 15:00

Po anglicku to ja i trochę umiem zrozumieć ale niestety ine rodowitych anglików :/
takie: Ę, Ą pierdą jak to się mówi, strasznie niewyraźnie mówią.
Poradniki po polsku to by się przydały. Łatwiej zrozumieć itp... nie wiem dlaczego nie ma, przecież u nas ta technologia jest raczej rozwinięta.
asklocki3

Postprzez bajtek » 08 Mar 2014, 08:47

Jeśli dobrze zrozumiałem to chcesz przyczepić szkielet do postaci żeby można było nim swobodnie poruszać i później stworzyć animację. Jeśli tak to szukaj pod hasłem "rigging".
Awatar użytkownika
bajtek

Postprzez EmiliaFilip » 08 Sie 2022, 11:38

Najbardziej popularne to Zbrush,Blender, SketchUP, 3ds Max,Maya.
Zbrush ma nieograniczone możliwości, Ograniczać może tylko nieznajomość jego funkcji. super przydatne!
Ja osobiście korzystam z XP-Pen Deco Pro drawing pad i mogę polecić. Pracuje na Zbrush i Adobe Photoshop.
EmiliaFilip

Wróć do Wsparcie Unity

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości