Przejście na inny silnik

Tak jak wyżej, chyba nie trzeba opisywać... :D

Przejście na inny silnik

Postprzez Zwolin » 19 Kwi 2015, 20:49

Witam. Nie wiedziałem, w którym dziale mam napisać. A więc, ciężko jest zmienić silnik? Oczywiście oprócz faktu, że każdy silnik posiada inny język, którego używa się do oskryptowania gry. Są jeszcze jakieś inne bolesne zmiany?
Zwolin

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Przejście na inny silnik

Postprzez patrykas1000 » 19 Kwi 2015, 21:25

Rzeczy które mogą się różnić na różnych silnikach:
Język programowania ( C#, C++, Java, UnityScript...)
Interfejs (lub jego brak) (Inspektor, Scena, a może też być silnik czysto tekstowy)
Biblioteki (Monobehaviour)
Możliwości (Grafika, I/O...)
Podstawowe komponenty dostarczane razem z silnikiem (Particle Emitter, Phisics, FPC...)
Platformy (Android, Windows, Linux...)
Cena/Licencja (płatna, free, demo...)
Platformy na których działa (może być sytuacja że na Windowsie nie odpalisz edytora. Unity nie działa na Linuxie)
można tak wymieniać cały czas, bardziej szczegółowo lub mniej...

Jeżeli interesuje cie tworzenie gier to raczej korzystaj z gotowych silników. Jeżeli jednak wolisz robić coś prostszego (albo bardzo proste gry) to zamiast szukać silników możesz pouczyć się jakiegoś języka np. C++, Java i napisać coś od zera lub z pomocą bibliotek. Gry z użyciem np. OpenGL (lub dla Javy LWJGL ).

Niezależnie co wybierzesz to żeby zrobić coś większego i tak bodziesz musiał się zmierzyć z programowaniem, nawet proste przeciągnij-upuść-edytuj może być w pewnym sensie programowaniem.
Służę pomocą przy programowaniu w Unity3D ( C# ) lub w Javie
patrykas1000

Re: Przejście na inny silnik

Postprzez Zwolin » 20 Kwi 2015, 05:26

Wiem. Programowanie to podstawa. Dzięki za pomoc
Zwolin

Wróć do Wsparcie dla innych silników

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość