Slavicania!

Tutaj możesz pochwalić się efektami swojego dzieła, lub poznać opinie innych.

Re: Slavicania!

Postprzez Ether_141 » 14 Lis 2018, 21:56

Nie wiem czy coś Ci się zepsuło z oświetleniem czy tak to sobie zaplanowałeś, ale ja nic nie widzę miejscami. Wszystko mam czarne, widzę tylko tego Cube białego nad postacią. To odstrasza na samym początku. Po uruchomieniu nie wiedziałem o co chodzi, jak się porusza postacią. Brakuje mi też jakichś efektów dźwiękowych. Jest też kilka takich małych bugów graficznych, które nie są trudne do naprawienia, a psują efekt. Ale mi bardzo podoba się klimat, który udało Ci się stworzyć. Te ciemne pomieszczenia. Póki co gra nie zachęca i nie chce się w to grać. Pograłem 3 minuty i odpuściłem. Irytująca jest też ta potrzeba ciągłego klikania aby przesunąć postać. Fajnie by było gdyby można było trzymać przycisk myszy, a postać po prostu by podążała za kursorem. Liczę na to że wrzucisz za jakiś czas zaktualizowane demo. Chętnie wtedy pogram :)
Awatar użytkownika
Ether_141

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Postprzez Palanthir » 15 Lis 2018, 12:20

Tak sobie włączyłem to demo i dwie rzeczy rzuciły mi się od razu w oczy.
1. trzeba cały czas klikać myszką żeby chodzić, to trochę meczące.
2. UI blokuje raycast chodzenia, a nie jest w samym rogu.
Palanthir

Postprzez Elendirn » 15 Lis 2018, 16:20

Dziekuję za opinię! Kolekna grywalna wersja bedzie juz jal co wiecej dodam, ogólnie cały wysilek wlozylem w NPC w obiejty na mapie, lokacje więc dp jest dość szczupłe. Zajmę się teraz elementami graficznymi GUI, dzwiekami, zamiast contentem fabularnym oraz eksplolarycjnym jak i poprawa mechanili
"Mister Elendirn"
Awatar użytkownika
Elendirn

Miejscowość: Szczębżkoszewiszyce powiat Łękołowy

Postprzez therepo » 20 Lis 2018, 23:14

Zycze powodzenia w projekcie ;)
therepo

Postprzez Elendirn » 10 Lut 2019, 21:32

Niestety mam duży problem. Powiem szczerze wiele się zmieniło. Na początku grudnia gdzieś rzuciłem projekt w cholerę. Miałem za dużo rzeczy do roboty, a premiery nie było widać, w międzyczasie próbowałem jakąś tam przygodówkę zrobić ale wciąż myślałem o Slavicani. Teraz zacząłem powoli naprawiać błędy (a dużo ich jest) niektóre skrypty trzeba od wnętrza zmienić. A jądro gry było niestabilne i dużo pracy przede mną żeby się fajnie grało. A jakiegoś syfu wydać nie chcę. Naprawiłem kilka błędów ale cała kupa gruzu do przekopania i uporządkowania zostało. Jestem chyba zbyt ambitny hehhe.
Ale mniejsza z tym wrzuciłem wersję 2.2 https://gamejolt.com/games/slavicaniamsgs/379217 nazwałem ją afterfall. Ogólnie w Slavicani wszystko by się przydało naprawić. Najpierw popracuję nad skryptem interakcji który jest jądrem gry. Ma on dużo błędów, a ja już powoli go ulepszam i łatam. Kolejne co chcę zmienić walkę bo jest strasznie słaba. Przydałoby się jeszcze przedytować kilka innych skryptów międzyinnymi skrypt z dziennikiem bo nie działa prawidłowo i dopracować zapisywanie/wczytywanie gry. Z skryptów to bym jeszcze pododawał kupowanie przedmiotów i skrypt karczmarza. Jeśli wykonam wszystko to co napisałem powyżej będę kilka kroków bliżej premiery. Po ogarnięciu sytuacji z jądrem gry, wziąłbym się za HUD/UI bo wygląda koszmarnie, pododawałbym dzwięki, jakieś efekty etc. Po ulepszeniu HUD i dodaniu efektów pozostanie mi ostatnia rzecz. Która będzie cholernie czasochłonna. Grafika - większość grafiki w Slavicani to kloce z Unity, tylko część modeli jest zrobiona w blenderze, chciałbym to zmienić i pododawać jakieś detale, mniejsze przedmioty i totalnie zmienić większość lokacji bo są słabe. Jak skończę ulepszanie grafiki wyszlifuję coś tam jeszcze i premiera! Którą..... no spodziewałbym się premiery w 2020 bo mam dużo pracy. A teraz to głównie w blenderze coś porobię albo pobawię się w FL Studio. Dla doświadczenia żeby być "wszechstronny"
"Mister Elendirn"
Awatar użytkownika
Elendirn

Miejscowość: Szczębżkoszewiszyce powiat Łękołowy

Poprzednia

Wróć do Projekty w realizacji i ukończone

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 4 gości