Gra typu Tyccon

Tutoriale ogólnie, nie tylko Unity.

Gra typu Tyccon

Postprzez Ochoj » 16 Lut 2016, 22:07

Witam, chce stworzyć grę typu Tycoon.

Powiem wprost, mam plan na grę, wiem co chce zrobić ale nie wiem jak,
macie może jakieś poradniki ??
Gra ma być w 2d, grając jako menadżer drużyny
99% gry ma wyglądać jak na screenie.
Załączniki
gra.png
gra.png (104.21 KiB) Obejrzany 2773 razy
Ochoj

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Gra typu Tyccon

Postprzez mrowaa799 » 17 Lut 2016, 09:41

Skoro nie wiesz jak zrobić to zacznij od nauki. Musisz wiedzieć jak taka gra funkcjonuje, jakie są zasady jej działania i jak to przenieść na kod. Korzystanie z poradnika to sposób na krótką metę szczególnie jeśli chodzi o gry bardziej rozwinięte niż prosta gra platformowa. W przypadku gdybyś chciał dodać jakąś funkcję do gry to po prostu bez dalszej części poradnika sobie nie poradzisz. Gra typu tycoon wymaga dużego nacisku na sztuczną inteligencję w Twoim wypadku ma być to menadżer drużyny więc podejrzewam że na prowadzeniu własnej drużyny się nie kończy co akurat byłoby proste do wykonania. Problem pojawia się w momencie stworzenia systemu innych drużyn z którymi mógłbyś rywalizować, jest to już bardzo złożona część której bez odpowiedniej wiedzy na ten temat nie zrobisz. W skład takiej gry wchodzi bardzo dużo elementów które nie są proste do napisania, to nie jest zwykły fragmencik kodu "Gdy naciśniesz spacje wykonaj skok" tylko coś złożonego. Podstawową rzeczą którą powinieneś zrobić to nauka programowania i opracowanie mechaniki gry. Rozgrywanie spotkań miedzy drużynami, losowość różnych elementów typu kontuzje, kartki itp. zawarcie w tym wpływu statystyk na rozegrane spotkania, ogólnie jest w tym temacie masę rzeczy do przyswojenia.
Podstawową sprawą przed rozpoczęciem projektu jest postawienie sobie pytania "Czy na pewno dam radę? Czy mam wystarczające umiejętności żeby dobrnąć z projektem do końca?" jeśli na oba odpowiedziałeś tak to zacznij od opracowania całej mechaniki, rozpisz ją na kartkach dokładnie co jak ma działać, co na co wpływać, jak ma się zachować przeciwnik, jakie rzeczy mają wpływ na Twoją drużynę etc.. Jeśli już to zrobisz powoli i skrupulatnie przenoś to na kod. Poradnika do takiego typu gry nie widziałem i wątpię żeby ktoś podjął się zrobienia takowego chociażby ze względu na jego złożoność, czasochłonność oraz trudność przekazania informacji tak żeby ktoś zrozumiał coś z kodu a nie po prostu przepisał go do edytora. Nie chcę Cię zniechęcać, chcę dać Ci dobrą radę. Jeśli jesteś początkującym zacznij od czegoś prostszego i stale ucz się programowania i pamiętaj że uczymy się cały czas. Język programowania to nie prosta regułka którą można wyuczyć na pamięć, zawsze będziesz musiał się uczyć czegoś nowego. Polecam Ci zacząć od http://docs.unity3d.com/Manual/index.html. Jeszcze jedno, pamiętaj że poradnik nie pokazuje jak doprowadzić grę od początku do końca, to że przez niego przebrniesz nie znaczy że będziesz wstanie zrobić grę. Powodzenia!
mrowaa799

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Wróć do Tutoriale

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości