Gdzie wysłać zapytanie i czy jest w ogóle sens?

Wolne dyskusje na każdy temat.

Gdzie wysłać zapytanie i czy jest w ogóle sens?

Postprzez Majkel » 11 Lip 2021, 22:59

Witam, mam pewien pomysł na grę, męczę się z unity, żeby zrobić chociaż jakiś prototyp.
Gdzie mogę wysłać zapytanie z pełnym pomysłem gry i czy ma to jakiś sens wysyłanie takiego zapytania bo przecież pomysłów na grę jest tyle ilu mamy graczy.
I rozumiem, że aby wymyśleć taką grę to nie do końca jest prosta sprawa, trzeba sobie zdawać sprawę z wielu rzeczy między innymi ograniczenie sprzętowe, mieć doświadczenie w danym gatunku, jakiekolwiek pojęcie o programowaniu, ale chyba już niekoniecznie o grafice czy muzyce.
Czy jest możliwość zarobienia na takim pomyśle jeżeli niema się umiejętności programistycznych aby ją wykonać ani możliwości finansowych. I nie chodzi mi tu o pieniądze, chciałbym jedynie zrealizować swoją wizję i o to aby inni czerpali z tego przyjemność, siedząc przy mojej grze. Bardzo fajnie było by na czymś takim zarobić.
Wydaje mi się, że mój pomysł jest naprawdę wyjątkowy, zresztą tak pewnie uważa każdy twórca :)
Na potrzeby tematu uznajmy, że pomysł jest naprawdę dobry.
Do jakiej firmy wysłać zapytanie: PlayWay, CDp...? Cokolwiek aby firma była Polska i żeby nie było problemu z komunikacją.
Jaki silnik polecacie aby był naprawdę prosty (wydobycie surowców, stawianie budynków, świat 2d, łączenie budynków przewodami, taśmami z zasobami) fajnie by było gdyby silnik ten miał możliwość skompilowania gry na androida ale to nie konieczne.
Ostatnio edytowany przez Majkel, 14 Lip 2021, 02:58, edytowano w sumie 1 raz
Majkel

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Gdzie wysłać zapytanie i czy jest w ogóle sens?

Postprzez Majkel » 12 Lip 2021, 11:23

Napisałem do PlayWay-a takie zapytanie i skierowali mnie na stronkę pway.io Co o tym myślicie? Czy są inne możliwości? Czy pomysł zostaje upubliczniony? Ktoś może go zajumać? I co to wgle za płatności w Ethirium??? ...edit... Właściwie to nawet nie jest Ethirium tylko jakiś PWay token...
Mimo wszystko, z tego co widzę to wiele popularnych gierek z tego wyszło.

Co mam zrobić z jakimś PWay tokenem??? Kupie sobie bułkę za to albo pączka w cukierni? Jak toto wymienić na złotówki.
Co to wogóle jakiś token, to nawet nie krypto...
:(

- Czy możesz odstąpić od Umowy?

"Użytkownik nie ma możliwości odstąpienia od umowy ze względu na treść art. 38 ust. 1 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (tj. z dnia 13 grudnia 2018 r. Dz. U. z 2019 r. poz. 134 ze zm.), ponieważ w trakcie Rejestracji jednocześnie zgłasza Pomysł, za który otrzymuje 1 Token, mamy więc do czynienia z sytuacją, w której Organizator jako przedsiębiorca wykonał pełną usługę na rzecz konsumenta, którym jest Użytkownik, z jego wyraźna zgoda wyrażona przez Użytkownika jednocześnie z akceptacją Regulaminu, oświadczenie o następującej treści:
„Chcę rozpocząć korzystanie z usługi natychmiast po rejestracji”.
W związku z tym nie ma możliwości zwrotu Tokena Organizatorowi ani jego realizacji przez Organizatora. Pomysł pozostaje w posiadaniu Organizatora na zawsze, nawet po usunięciu Konta."

wtf??
"Koncepcja gry nie jest pomysłem. Koncepcja Gry jest twórczym rozwinięciem Pomysłu, stanowiącym utwór w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tj. z dnia 6 czerwca 2019 r. Dz. U. z 2019 r. poz. 1231 z późn. zm.). Koncept Gry dostarczany jest wyłącznie na dedykowanym formularzu, gdzie Użytkownik zobowiązany jest szczegółowo opisać założenia przyszłej gry (np. scenariusz, mechanika rozgrywki)."

...edit...
Chyba szkoda mojego czasu a już się napaliłem, że jest jakaś szansa na realizację pomysłu :(
Majkel

Re: Gdzie wysłać zapytanie i czy jest w ogóle sens?

Postprzez Majkel » 16 Lip 2021, 00:29

Znalazłem GDevelop 5 to chyba będzie w miarę łatwe bez zbytnich ograniczeń mimo prostoty silnik, tak podejrzewam?
Majkel

Wróć do Off-topic

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości