Sława! Dla Unity3D.pl

Informacje dotyczące serwisu unity3D.pl, propozycje, sugestie, opinie.

Sława! Dla Unity3D.pl

Postprzez Mitrundas » 07 Gru 2012, 21:42

Witajcie!

Mój pierwszy post będzie właściwie bardziej pytanio-sugestią. Wasz portal zawiera sporo zalet - prócz wyglądu i funkcjonalności tłumaczycie dokumentację, jesteście na bieżąco z newsami, zapewniacie pewnego rodzaju Support i forum, administratorzy i użytkownicy w jakimś stopniu dobrze znają się na Unity i nie tylko. Mam więc pytanie: jak to możliwe że na portalu jest tak cicho? Gorsza strona (mimo że strona główna to jakby nie strona przeznaczona dla silnika Unity3D i jego kursu) i forum portalu Unity3d.cba.pl jest bardziej oblegiwane - ze względu na kurs? Możliwe, ale forum i ich użytkownicy...

Mam więc pomysł, by spróbować urządzić coś, co ściągnie na stronę nie tylko nowicjuszy ale i zaawansowanych userów, ludzi, którzy mogą zaoferować pracę czy chcą pomocy w projektach. Jak to zrobić? To już cięższy kawałek chleba, ale jak to wypali, portal będzie tak odwiedzany a forum tak aktywne jak na to zasługuje. Kampania reklamowa czy konkursy - to już bardziej decyzja administracji czy się tym zająć czy zostawić w spokoju.

Dałem swą sugestię i mam nadzieję że w miarę poważnie ją potraktujecie ;) W każdym razie powodzenia.
Mitrundas

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Sława! Dla Unity3D.pl

Postprzez admin » 16 Gru 2012, 17:32

Dosyć trafnie oceniłeś obecna sytuacje. Wygląd i funkcjonalność została ostatnio trochę poprawiona, a dokumentacja i newsy są obecnie podstawa prowadzenia naszego serwisu. Dlaczego jedno forum jest częściej odwiedzane niż inne o tym pewnie można byłoby książkę napisać.

Ciesze się że masz pomysł na rozkręcenie forum, tylko z pomysłami jest tak że ta druga cięższa część jest związana z ich wykonaniem co wiąże się z czasem i systematycznością. Zauważ proszę że obecnie nad serwisem tylko w wolnym czasie ale systematycznie pracują 1-2 osoby, wiec w praktyce chcąc zająć się jednym z następnych tematów musielibyśmy zrezygnować z prowadzenia obecnych.

Kursy i konkursy są w planach, lecz do tego również należny podejść konsekwentnie i z pomysłem. Mieliśmy już jedno hura po którym wszyscy rozeszli się do swoich zajęć z braku wspólnej koncepcji. Ale temat nadal jest aktualny i prawdopodobnie będzie kontynuowany.

Podsumowując jeśli możemy liczyć na Twoją pomoc w prowadzeniu serwisu bardzo zapraszamy.
Chętnie przyjmiemy Twoja pomoc i uwagi. Pozdrawiam. :)
Awatar użytkownika
admin
Administrator

Miejscowość: Wrocław

Re: Sława! Dla Unity3D.pl

Postprzez Mitrundas » 01 Sty 2013, 11:59

A czy myśleliście o powiększeniu administracji serwisu? Może to być posunięcie dobre, ale oczywiście od Was zależy jak to wykorzystacie. Jeżeli jednak potrzeba Wam ludzi do ekipy to polecam zrobić nabór na kilka osób.

Co do podziału ról to osobno wyróżnić można:
- Newsmana
- Tłumacza Dokumentacji
- Moderatora forum
- [ewentualnie] programistę i osobę odpowiedzialną za stronę techniczną serwisu
'
Osobiście bardziej bym cenił sobie tutejszą administrację, więc staram się jakkolwiek pomóc.
Mitrundas

Wróć do unity3D.pl

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość