[Pomysł]Polskie tutorialne z dokumentacji(skrytpów) Unity

Informacje dotyczące serwisu unity3D.pl, propozycje, sugestie, opinie.

[Pomysł]Polskie tutorialne z dokumentacji(skrytpów) Unity

Postprzez WojciechX » 17 Lip 2015, 01:16

Niestety większość osób putająca o skrypty ma jakieś banalne pytania. Ja przez czas używania unity nauczyłem się bardzo dużo i nie powiem, że nie korzystałem z tutoriali np o grach survival. Jedyna różnica to taka, że ja nie przepisywałem jak głupi tego tekstu tylko starałem się to analizować. Teraz wiem jak napisać skrypt, żeby pobrać wartości z innego, jak wyszukać obiekt podczas gry czy inne takie. Wpadłem na pomysł żeby zrobić serię poradników dotyczącą dokumentacji skryptowania. Jak ktoś miałby jakieś propozycje od czego zacząć to niech napisze w odpowiedzi.
Awatar użytkownika
WojciechX

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: [Pomysł]Polskie tutorialne z dokumentacji(skrytpów) Unit

Postprzez patrykas1000 » 17 Lip 2015, 03:32

Masz dużo racji, w taki sposób jaki napisałeś można się wiele nauczyć, a gdy jednak ma się jeszcze jakieś braki to mając już tą średnią wiedzę można wejść na dokumentacje z oficjalnej strony Unity, i doczytać to co jest potrzebne, znajomość j.angielskiego mile widziana, a ci co nie umieją zawsze mogę się wspomagać tłumaczem Google czy innym (mój angielski to tragedia a daję radę bez tłumacza).

#MojaHistoria
Przed Unity miałem już trochę (nawet więcej niż trochę :P ) wiedzy z programowania (Java), ale przygodę z tym silnikiem zacząłem od poradników "jak zrobić to i to" ale tylko po to by się wprowadzić w interfejs Unity3D, co gdzie jaka opcja, poznałem naprawdę podstawowe metody, składowe i klasy takie jak Update, Start, GameObject, Transform itp. potem pomysł żeby zrobić grę, i odpaliłem stronę Scripting API, jak brakowało mi metod to wpisywałem kolejne hasła na stronie i czytałem to co znalazłem, najprostsze ctrl+f, w ten sposób się sporo nauczyłem, od czasu do czasu oglądam jakiś poradnik a to żeby sprawdzić czy coś można zrobić lepiej.

Propo poradników, dobry pomysł aby zrobić coś po polsku (w innych językach jest tego masa), np. poradniki tłumaczące jak działają poszczególne metody i ewentualnie przykłady ich wykorzystania (coś jak na stronie Unity), ja osobiście wolę poradniki w wersji do czytania, ale często się przydają przykłady pokazane na filmie.

Pozdrawiam
Patryk
patrykas1000

Postprzez WojciechX » 17 Lip 2015, 16:01

No to pomyślę coś nad poradnikami dotyczącymi API, będę to opisywał i mówił do czego może się to przydać, bo jak chcemy coś zrobić to będziemy od razu wiedzieli jakiej metody użyć, w innym wypadku zapomnimy. Poradniki może będą co tydzień i zacznę chyba od poniedziałku.
Awatar użytkownika
WojciechX

Postprzez Paweł » 18 Lip 2015, 18:06

Masz na myśli scripts reference? Kiedys mialem robic nawet rozpocząłem prace, ale jakos dalem sobie spokój xD. Lepiej by bylo ogarnac jakies zaawansowane API a nie podstawy, podstaw kazdy powinien sie nauczyc zaczynajac w unity ...
Chetnie pomoge w kwestii programowania.
Aktualnie pisze w C#, C++, ale nie tylko w tych językach.
Awatar użytkownika
Paweł

Wróć do unity3D.pl

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość