Silniki Cube - ogólna dyskusja

Dyskusja o innych silnikach gier.

Silniki Cube - ogólna dyskusja

Postprzez matthewpl » 18 Sty 2012, 22:57

To może tak na początek o silniku: Cube to trochę stary, niezbyt trudny w obsłudze silnik (silnik, gra - w Internecie jest to różnie nazywane) polegający na modelowaniu z sześcianów (ale można wstawić swoje, niekostkowe modele). Ogólne zastosowania tego silnika to gry FPS i RPG. Ja może tutaj napiszę listę:

NAZWA: | ZASTOSOWANIE: | MULTIPLAYER: | OPIS: | WWW: |
Cube | głównie gry FPS | do sprawdzenia | Prosty silnik FPS z cukierkową grafiką | cubeengine.com|
AssaultCube | FPS | tak | Poprawiony Cube z lepszą grafiką, klon CS'a | assault.cubers.net|
Sandbox* |Głównie RPG, platformówki, filmy** | tak, ale nie wszędzie | Dużo możliwości |sandboxgamemaker.com|
Cube 2:
Sauerbraten |FPS, PRG | tak |Lepsza fizyka, więcej broni, lepsza grafika | sauerbraten.org|
Eisenstern |Głównie RPG | nie |Nieudana podróbka Sauerbratena | eisenstern.sourceforge.net|

*Tak naprawdę Platinium Art Sandbox
**Filmy można nagrywać z poziomu menu w czasie gry, ale jest jeszcze tryb Movie, gdzie można sobie zbudować scenę, zaprogramować postacie, itp. Tryb ten jako jeden z nielicznych w Sandboxie obsługuje multiplayer!

Jeśli gdzieś jest błąd, albo czegoś nie ma, to proszę mnie poprawić.
Przepraszam za tą krzywą tabelkę, ale myślę, że jest czytelna.
http://TheGamers.gamewalk.pl - nowy wymiar gier
http://MatthewPL.unity3d.pl - moje poradniki-ciekawostki
Awatar użytkownika
matthewpl

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Re: Silniki Cube - ogólna dyskusja

Postprzez darkhog » 03 Lis 2014, 10:13

Jest jeszcze Octaforge, które umożliwia oprogramowanie gry w Lua, ale czy to jeszcze jest rozwijanhe to nie wiem.

IMO Cube rządzi pod względem level designu. Gdyby ktoś przeportował sam edytor map do Unity, sam edytor, jako asset - albo chociaż pozwolił na import map z tego silnika, to bym już nie miał zastrzeżeń do Unity. Bo to co w asset store jest to albo cholernie drogie, albo śmiechu warte.

//edit: A co do gier w Cube to jeszcze jest Marble Arena (cube1) i Marble Arena 2 (Cube2) - gra z serii jesteś kulką i musisz zbierać rzeczy.
darkhog

Has thanked: 0 time
Been thanked: 0 time

Wróć do Inne Silniki

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość